Догляд за шкірою обличчя при носінні медичної маски

10.11.2020 0 Коментар(ів) Статті,

 

 

Коронавірус прийшов у наше життя серйозно та надовго. Доки не винайдуть вакцину, єдиним захистом залишається носіння маски поза домом. Але постійне використання маски згубно впливає на шкіру обличчя і створює проблеми.

 

Що відбувається зі шкірою під маскою

 

Хірургічні маски виготовлені з синтетичного матеріалу. Вони знижують імовірність зараження Covid-19, оскільки основна передача вірусу відбувається повітряно-крапельним шляхом. Маска виступає бар'єром між дихальними шляхами людини і вірусом.

Синтетичний матеріал створює парниковий ефект, може викликати алергічні висипання, прищі, зневоднення шкіри і порушення її захисного бар'єру. Також порушується терморегуляція шкіри.

Під час носіння  маски ніс і рот залишаються щільно закритими. При тривалому носінні може виникнути мацерація шкіри. Це розм'якшення, набухання і зморщування епідермісу.

При постійному терті шкіри обличчя об маску часто з'являються подразнення і запальний процес.

 

Що таке маскне?

 

Це новий термін, який використовують дерматологи. До приходу пандемії з цим явищем стикалися в основному спортсмени. Такі висипання виникали під спортивною екіпіровкою через спеку і піт.

Термін складається з двох слів «маска» + «акне». Маскне - це проблеми зі шкірою обличчя, пов'язані з постійним носінням маски. Це висипання на шкірі щік, носа і підборіддя.

Під маскою утворюється мікросередовище, в якому активно розмножуються бактерії. Вони призводять до закупорювання пір, запалення шкіри і утворення прищів.

 

Як доглядати за шкірою обличчя

 

При постійному носінні маски шкіра не встигає відновлюється, і проблеми посилюються. Коли ми носимо маски, шкіра потребує посиленого догляду. Це допоможе запобігти виникненню маскне.

 

Очищення

 

Одягайте маску на чисту шкіру обличчя і очищуйте її після носіння маски. Для власниць жирної шкіри це особливо важливо, оскільки під маскою шкірний жир виробляється більш активно. Видаляйте надлишок шкірного жиру і очищуйте пори.

Використовуйте м'які миючі засоби. Сильні засоби для очищення шкіри змивають захисний бар'єр шкіри і пересушують її. Це робить шкіру вразливою для проникнення бактерій.

Рекомендуємо щадну гідрофільну олію для вмивання та зняття макіяжу ТМ Vitamin Club. Продукт містить олії обліпихи, оливкового дерева, мигдалю, олію виноградних кісточок і комплекс вітамінів. Відновлює еластичність кровоносних судин і бореться із запаленнями.

Відмовтеся від спиртовмісних тоніків. Це пересушує шкіру обличчя. Рекомендуємо гіпоалергенний тонік для очищення ізраїльського бренду Hawaii Kos. Він містить олію Моной і арганову олію, має протизапальні властивості та відновлює водний баланс шкіри. Прі наявності висипань дерматологи рекомендують додатково протирати обличчя антисептиком без спирту.

 

 

Креми для обличчя

 

Коли носите маску, використовуйте спеціальні креми для догляду за обличчям. Вони зміцнюють захисний бар'єр шкіри, щоб зробити її менш вразливою до зовнішніх подразників.

Обирайте поживні зволожуючі креми. Навіть жирна шкіра потребує зволоження при носінні маски. Якщо шкіра зволожена, це допомагає запобігти висипанню. Нестача вологи в шкірі призводить до меншого вироблення нових клітин. Це викликає запальні реакції та збільшує висипання. Засоби з гіалуроновою кислотою створюють захисний бар'єр і знижують вплив тертя на шкіру.

 

ТОП бестселерів з гіалуроновою кислотою:

- Гіалуроновий гель для обличчя Hyaluronic Acid Gel ТМ Joko Blend. Насичує глибокі шари дерми поживними речовинами і зволожує. При нанесенні утворюється захисна плівка, яка не дає волозі випаровуватися. Усуває почервоніння і лущення, розгладжує мікрорельєф шкіри.

- Сироватка "Гіалуронова кислота" ТМ Skinlite. Відновлює шкіру, підтримує водний баланс і уповільнює процеси старіння. Допомагає підтримувати необхідний рівень зволоженості протягом дня. Має легку текстуру і проникає в глибокі шари шкіри.

- Зволожуючий денний крем Force Aquatique ТМ KosMystik. Зволожує шкіру і підтримує гідробаланс шкіри обличчя. Захищає від несприятливих впливів навколишнього середовища. Містить мінерали Мертвого моря, екстракти водоростей, вітаміни А, Е і В5, оливкову і мигдальну олії, алое вера.

Не забувайте використовувати м'які пілінги або скраби 1 раз на тиждень. Вони видаляють омертвілі клітини епідермісу і стимулюють оновлення шкіри.

 

Маски для догляду за обличчям

 

1-2 рази на тиждень використовуйте живильні маски, що відновлюють,  для догляду за обличчям. Правильно підібрана маска заспокоює подразнення, активує регенерацію клітин і живить шкіру. Для домашнього догляду відмінно підходить маска на основі стовбурових клітин і кокосу Ronas Stem Cell Care Coconut. Вона підходить для всіх типів шкіри і дає результат з першого застосування.

 

Чи можна наносити косметику під маску

 

Не використовуйте тональні креми і пудри в період пандемії. Підвищена вологість під маскою в поєднанні з косметикою призводить до закупорювання пір і виробленню шкірного сала. Це може викликати утворення прищів.

Також тональний крем залишається на масці. Це погіршує фільтрацію повітря і знижує захист маски. Маску, на якій є сліди косметики, не можна використовувати вдруге. Замість тонального крему використовуйте зволожуючий. Він допоможе розгладити і освіжити шкіру обличчя.

У будь-якому випадку, коли половина обличчя прихована під маскою, повний макіяж не має сенсу. Набагато ефектніше буде виділити очі та брови. Саме час поекспериментувати з яскравим макіяжем.

 

Як правильно використовувати маски

 

Змінюйте одноразову маску кожні 1,5 - 2 години. Багаторазову маску ретельно обробляйте після кожного використання. Періть її, коли повертаєтеся додому. На масці накопичується бруд, бактерії і шкірне сало. Це призводить до погіршення ситуації з маскне.

Рекомендуємо використовувати бавовняні або шовкові маски. Бавовна - це гіпоалергенний матеріал, який зводить до мінімуму подразнення шкіри. Шовк підходить для людей з чутливою шкірою і добре вбирає вологу. Це не створює парникового ефекту. Такі маски  ненабагато поступаються в захисті медичним маскам, але шкода для шкіри значно менше.

Якщо висипання і запалення шкіри не проходять, то краще звернутися до дерматолога. Лікар правильно визначить проблему, призначить антибіотик або протигрибковий препарат і скоректує домашній догляд.

 
 
У вас виникли питання? Отримайте індивідуальну консультацію від технолога:

Відгуки на Догляд за шкірою обличчя при носінні медичної маски