-
Ваш кошик порожній!
Нормальним вважається мити голову один раз у два дні або ще рідше. Якщо доводиться робити це кожен день – волосся схильне до жирності.
Існує багато причин, які сприяють жирності волосся, починаючи зі спадковості і закінчуючи неправильним харчуванням. Нижче публікуємо загальні причини, які можуть бути властиві і чоловікам, і жінкам у будь-якому віці.
У жінок жирність волосся може залежати від гормональних збоїв. Вироблення шкірного сала пов'язане з гормональним балансом, особливо з рівнем андрогенів і естрогенів в організмі. Якщо ви нервуєте, п'єте оральні контрацептиви, починаєте статеве життя або продовжуєте його з новим партнером, виношуєте дитину (в загальному, робите щось, що може призвести до гормонального збою), волосся буде сальним. Якщо важко самостійно зрозуміти причину, яка призвела до підвищеної жирності волосся, краще звернутися до фахівця.
У багатьох підлітків підвищена жирність волосся, тому що в їхньому віці одночасно сходяться кілька факторів: період статевого дозрівання, порушений обмін речовин, часті фастфуди, неправильне використання косметики, іноді прийом гормональних препаратів.
У чоловіків жирне волосся може бути спадковою проблемою, але частіше виділення шкірного сала у великій кількості пов'язане з жирною їжею, неправильним доглядом, використанням воску для укладання або бріоліну.
Кажуть, що голову (особливо з жирною шкірою) не можна мити часто. Це міф. Шампунь видаляє шкірне сало, тому при необхідності можна часто мити голову. Головне чергувати сульфатні шампуні з безсульфатними або лікувальними, щоб організм не виробляв сало в якості захисту. Інакше ми отримуємо замкнуте коло: «очищаємо» волосся сульфатним шампунем, видаляємо шар сала, і шкіра починає виробляти в два рази більше сала, аби нас захистити. Так чи інакше для догляду за жирним волоссям потрібно купувати шампуні з відповідною позначкою. Вони відмінно розчиняють жир, тому що зазвичай їх рівень pH вище відповідного значення pH організму (6,7). Також в такі засоби зазвичай додають сірку, цинк, інші компоненти з підсушуючою дією. Рідше до складу входять алое, гіалуронова кислота і інші природні зволожувачі.
Крім цього, догляд за жирним волоссям передбачає відмову від засобів з силіконом і маслами, тому що ці речовини збільшують локони в об’ємі і візуально роблять їх брудними. Якщо ви хочете їх використовувати, працюйте тільки з довжиною, уникайте коренів. Тоді волосся отримає потрібні вітаміни і масла, але не буде при цьому жирним.
Користуватися спеціальними засобами для догляду, в складі яких є масло чайного дерева, водорості, кропива, сірка та інші компоненти, які заспокоюють шкіру голови і регулюють кількість сала.
Мити голову спочатку дня, тому що сальні залози «проявляють активність» вночі.
Чергувати різні шампуні. Наприклад, перейти на засіб без сульфатів, але раз в 10 днів повертатися до сульфатному шампуню, щоб добре промивати локони.
Періодично користуватися лікувальною глиною, яка адсорбує зайвий шкірний жир. Наприклад, глиною із заспокійливою дією Skin-calming mud Keraplant від бренду Lisap.
Серед перевірених шампунів для жирного волосся ми рекомендуємо придивитися до наступних лінійок, які добре зарекомендували себе на українському і західному ринку:
Ці шампуні неагресивно очищають волосся, видаляють залишки стайлингів, не обтяжують волосся, не призводять до ефекту брудних локонів. Зазвичай такими шампунями можна користуватися часто. Вони упорядковують водний баланс шкіри і волосся дуже швидко перестає здаватися сальним.
|
Відгуки на Швидко жирніє волосся: що робити?